Svatý velikonoční týden

Nezařazené
Věnec 2018+logo

Ten je právě před námi. Je to týden plný křesťanských tradic, který začíná právě dnes Květnou nedělí. A ta je letos opravdu vydařená. Sluneční den na nás dýchá jaro a tak všichni máme lepší náladu. Ta by nám měla vydržet až do středy, které se říká Škaredá. Svým názvem připomíná den, kdy se Jidáš mračil a následně pak zradil Ježíše Krista. Proto si hned ráno naprogramujte dobrou náladu a usmívejte se. Údajně, kdo se mračí na Škaredou středu, mračí se pak i celý rok. Tak to tedy nechci a určitě nikdo z vás.

A pak následuje Zelený čtvrtek, který má spousty zajímavých vysvětlení proč je nazýván zeleným. Já jsem si z toho již dávno vzala něco málo pro sebe. A to, že by mi měla milá nálada vydržet ze středy a tento den se snažím jíst spousty zelených potravin a určitě ne sladkosti. Využívám třeba špenát, hrách, kiwi, salát, pistáciové ořechy, mátu a bazalku. Je to všechno zdravé a já myslím na to, že chci být zdravá i celý rok. Je to taková příprava na Velký pátek, který je i mezi nevěřícími lidmi určitě nejznámější. Doufám, že i něčím jiným, než, že lidé mají volno v práci. Ukřižování Ježíše Krista sice dle evangelia nastalo až v 15 hodin, ale po celý tento den se drží půst a vzpomíná se na ty, které jsme milovali a již nejsou mezi živými. Žádné uklízení, praní, hýbání se zemí, sekání dříví, vynášení věci z domu, ale také přinášení věcí do domu. Půjčování si věcí tento den také údajně přináší smůlu.

A co je pro mě a můj blog zásadní? Nesmí se ani péct. Takže, když nic nedělání, tak nic nedělání. Mělo by se opravdu jen odpočívat, meditovat a třeba číst. Konečně tak přijde čas na četbu knížek, které jsem si za poslední 3 měsíce nakoupila a neustále nemám čas se k nim uvelebit. Budu nabírat sílu, protože pak nás čeká Bílá sobota a konec půstu. Co to bude znamenat?

Vajíčko s kuřátky+logoRozpálená trouba a vůně všech slaných, ale hlavně sladkých dobrot. Ty pak začnou mizet mezi námi všemi na Velikonoční neděli a pondělí. Hodování a relax. Beránek, mazanec, kváskový chléb a také například kynutý věnec. Ten je pro mě vždy symbolem soudržnosti rodiny. Letos jsem ho upekla z perníku. No a co je nejdůležitější? Přítomnost těch, které máte rádi. Takže to je čas, kdy můžete vynášet z domů, přinášet a navštěvovat se navzájem. 🙂 Vždyť o tom jsou přece velikonoční svátky. O nás lidech, lásce a vzájemném porozumění.

Hledáte inspiraci na velikonoční pečení? Nahlédněte zde: http://www.marzicake.cz/?page_id=3273 a http://www.marzicake.cz/?p=3300 a http://www.marzicake.cz/?p=3342

 

 

Previous Story
Next Story

You Might Also Like