Smoothie, zdravá sladkost

Nezařazené
všechny+logo+vitality

Smoothie, jemně rozmixovaný, ale hustý ovocný či zeleninový nápoj, velmi jednoduchý na přípravu.

Ano, tak nějak bych přiblížila krásně barevnou formu zdravého nápoje. Je nejen skvělou výživou pro naše tělo, ale i úžasnou pastvou pro naše oči. A protože si jej můžeme namíchat úplně dle své fantazie, uspokojí chuťové buňky snad každého z nás.

Musím přiznat, že v průběhu dne bych určitě nesnědla banán, jablko, kivi, listy špenátu, avokádo a k tomu různá semínka a další zdravé potraviny. Vzala bych si asi jedno ovoce a konec. Takže, když si rozmixuji někdy až 8 ingrediencí a vznikne jeden nápoj, který mi během pár minut dodá energii, zlepší kondici a upevňuje zdraví, je to určitě jedno z nejlepších řešení. A tuhle myšlenku jsem měla již před 25 lety. Úplně stejně jsem dcerám mixovala zeleninu a ovoce, ale v té době jsme tomu neříkali smoothie, ale běžně svačinky. Někdy brčkem a někdy lžičkou jsem do dětí dostávala vitamíny. Ani mě nenapadlo, že tohle bude jednou tak veliké BUM… a bude z toho tak velký byznys. 🙂

Odborníci hodnotí smoothie jako vitální, očistný, vitamínový elixír, který zlepšuje naše zdraví, dodává potřebnou chuť do života a dokonce s ním můžete i hubnout. Pozor však na jednu zajímavost, o které se moc nedočtete. A to je detox. Jestliže jste doposud nikdy nekonzumovali různé kombinace ovoce a zeleniny společně, nepřežeňte to první dny. Znám lidi, kteří ovoce a zeleninu nikdy moc nejedli a najednou se úplně zbláznili do něčeho, co je vlastně hit, nebo trend? Několik hodin, ale i dní pak trávili na oné místnosti. Smoothie je kombinace různých druhů zeleniny a ovoce, na kterou si naše tělo musí zvyknout postupně. Takže začínejte nejprve v ranních nebo dopoledních hodinách v menším množství. Postupně zjistíte, že vás smoothie dostane a budete jej milovat stejně jako tradiční oblíbené koktejly z mléka a ovoce.

A protože tento blog není jen o marcipánových dortech a jejich designu, ale i ostatních sladkostech, nemohou smoothie chybět. A co je na těchto nápojích skvělé? Přesto, že existuje dost receptů a vydaných kuchařek, mohou sloužit na začátek jen jako inspirace. Já jsem si také před časem pořídila 36 karet o smoothie od Julie Gruber. Mohu skvěle doporučit, ale asi nejlepším rádcem budou vaše chuťové buňky… Smoothie nemají žádná přesná pravidla na přípravu a tím nemusíte nic dodržovat. Mixujete to, co máte rádi a v množství dle vaší chuti a fantazie. A co je nadstavbou? Že nemusíte nápoje vůbec přislazovat cukrem.

Takže směle a s fantazií do trendu dnešní zdravé výživy, do smoothie. 🙂 Recepty naleznete v kategorii Jiné sladkosti – nápoje, kam budu nápady postupně přidávat. 🙂

všechny 3+logo+kouřové Různé+logo Různé 2+logo

 

Previous Story
Next Story

You Might Also Like