Svatební sezóna zahájena

Nezařazené
Dáša - sušenky dortíky

První červnový víkend je nejen ve znamení oslav Dne dětí, ale také jako zahájení svatební sezóny. Někteří by mohly namítnout, že svatby se přeci pořádají celý rok. Ano, ale nejvíce svateb je především od června do podzimu. Krásné slunečné počasí je právě tím lákadlem pro venkovní svatební oslavy. S ohledem na to, že někteří plánují svůj velký den i s ročním časovým předstihem, bude již většina míst asi rezervována. Z vlastní zkušenosti však vím, že i tak se dá svatba se vším uspořádat v tomto období za dva měsíce od prvotní myšlenky. Ten správný impuls dělá divy. Vše je o tom, jak si ten velký den nevěsta s ženichem představují.

S ohledem na to, že většina nevěst už má jistě v hlavě představu toho „nej“ dortu a má také vybranou cukrářku, ráda bych se dnes zastavila u zcela jiné sladkosti. Jsou tím sladké jedlé dárky. Někteří je považují za zbytečnost, ale jiní by si bez nich nedokázali svatbu představit. Mezi tuto skupinu patřím já. 🙂

Jedlé dárky jsou velice příjemnou a často očekávanou sladkostí na svatbách. Výhodou je, že si je můžete vyrobit ve větším předstihu. Svatebčané si je často nechávají na památku. Jen jednou jsem viděla, že si takový dárek někdo rozbalil a snědl. Důvodem byly dlouhé prostoje na svatbě a hosté začínali mít hlad. Proto jeden z nich rozbalil sladký dárek a začal ho jíst. Nakazil tím tak několik dalších hostů. To ale nevypadá moc dobře. Takže budeme počítat s tím, že na vaší svatbě hlad nebude. Můžete si vyrobit něco, co k celému stylu svatby bude sedět. Od romantických sladkostí až po různé vtipnosti. Většinou je základem linecké, nebo nějaké sušenkové těsto. Časté jsou i perníčky. Dáreček by měl být vždy zabalen. Tím působí jako dárek a ne jako předkrm.

S ohledem na to, že jsem stále v etapě léčení a čeká mě ozařování, mám poměrně nečekaně dost času. Proto jsem si s dárky trochu více pohrála. Každý host tentokráte dostane jinou sladkost. Takovou, kterou si sám vybere. Čeká nás totiž svatba v rodině a na tu je potřeba se dobře připravit. Všechny fotografie ale zveřejním až v dalším příspěvku. Přece hosty nepřipravím o překvapení. Sladké jedlé dárky jsou tím, co mě opravdu baví. Zapomenu vždycky na vše kolem a dostávám se do flow.

Previous Story
Next Story

You Might Also Like