Sladké dary našich zahrad

Nezařazené
Kuba 2017 +logo

Listové těsto s tvarohem a malinami 3+logoČervenec a srpen jsou měsíce, kdy nám naše zahrady nadělují každý den jednu sladkost za druhou. Pro někoho dary, pro jiného až starosti se zpracováváním. I já musím přiznat, že některé dny nevím, co dřív. Vstávám kolem půl páté ráno a následuje dvouhodinová jízda do kanceláře. Celý den jsem v jednom kole a když dorazím v sedm večer domů, často ta úroda naší zahrádky není až tak darem. I přesto, se snažím opravdu všechno zpracovávat. Džemy, marmelády, kompoty, šťávy, domácí limonády doplňuji o pečené sladkosti obohacené ovocem. Ať se jedná o drobné tartaletky, koláče, bublaniny nebo dorty, ovoce z naší zahrady se nemá šanci zkazit. Možná i proto, že ho celá rodina milujeme.

Domácí limonáda+logoJednou z oblíbených sladkých kombinací je listové těsto s tvarohem a malinami. A když si k této sladkosti uděláte malinovou domácí limonádu, opravdu si pochutnáte. Obzvlášť, vyrobíte-li si těsto sami. Recept na něj najdete na blogu v části jiné sladkosti. A s limonádou si nedělejte žádné starosti. Voda, maliny, pár kapek citrónu a lžička třtinového cukru nebo javorového sirupu. Přidejte pár kostek ledu, lístky máty a jste dokonale osvěženi a naladěni k další práci s dary zahrady. 🙂

 

20120850_1680563508644004_1133485768_nDěkuji moc dr.oetker SR za jejich zaslaný dárek. Díky jejich přípravkům jsem se letos opravdu vyřádila a zpracovávání ovoce mě bavilo. Když máte skvělé pomocníky, mezi které patří i pomůcky Tescoma, vše vás baví. A kdyby jste už ovoce měli dost i v mrazáku, rozhlédněte se kolem sebe, jestli náhodou někdo neslaví narozeniny. Takový pařížský dost s malinami můžete stejně jako já darovat. S dary zahrad si děláte radost nejen sobě, ale i ostatním.

 

 

Vaření džemu Dr.oetker Mix+logo

Dr.oetker džem + logo 2 Dr.oetker džem + logo

Listové těsto s tvarohem a malinami 2+logo Listové těsto s tvarohem a malinami+logo

Previous Story
Next Story

You Might Also Like