Svatba roku

Nezařazené
Dáša+ David bar

Nádherné letní počasí, ještě nádhernější nevěsta, „svatba roku“ v dané lokalitě, přibližně 170 hostů na obřadu a 130 na svatební hostině. Tak by se dal stručně shrnout den, který byl pro nevěstu a ženicha dnem s velkým „D“. Ale pěkně od začátku…

Když jsem byla v zimě požádána, abych udělala svatební dort, byla to pro mě radost a pocta. Ženich je kluk, kterého znám od malinka. A nejen jeho, ale celou jeho rodinu znám 25, 30 let nebo víc? No, prostě hodně dlouho. Takže nejen radost a pocta, ale především výzva a závazek. A právě to poslední slovo jsem měla na mysli snad nepřetržitě od chvíle, kdy jsem nečekaně absolvovala operaci prsu. Dokud jsem si dva měsíce jen tak vytvářela kytičky, další dekorace na dort a sladké dárky pro svatebčany, bylo to fajn. Jenže pak přišel měsíc každodenních cest do Prahy kvůli ozařování a do toho vysoké letní teploty. I tak jsem se snažila brát situaci statečně a nepodávat se všem pocitům. S ohledem na to, si už vždycky budu pamatovat poslední dva dny, kdy jsem si sáhla až na samé dno svých sil.

Dáša+ DavidJakmile ale stál dort na stole u svatebčanů, cítila jsem úlevu, radost a možná i pokoru. Musím se své nemoci poklonit, že mě umožnila dostát svým závazkům. Nakonec jsem jako vždy ještě mimo dortu připravila navíc i pár dalších sladkostí a vytvořila sladký bar. Čokoláda v kombinaci s mraženými malinami v dortu, snad byla v letním teplém počasí odlehčenou, osvěžující kombinací a příjemným chuťovým zážitkem.

A proč jste museli na příspěvek tak dlouho čekat? Nechala jsem si cíleně několik dní odstup mezi tímto výkonem a psaním příspěvku na blog. To, abych měla jasné myšlenky a celkově odpočinula. Mé rodině musím dát tentokrát za pravdu. Asi jsem opravdu cvok… Ano, „cukrářský cvok…“ A teď už budu vážně odpočívat…slibuji.

Kopretiny, krásenky, sedmikrásky, čtyřlístky, sukulenty, levandule, hortenzie, chrpa, hvozdík, eustoma, břečťan, motýlci, cvrček, jedlá krajka a další jsou jen a jen sladkou ozdobou dortu a jakousi rozkvetlou loukou… Nakonec jsem ze sladkých dekorací svázala po svatbě tři kytice. Doufám, že budou nádhernou vzpomínkou na tento významný den hodně let. To je totiž další výhoda cukrových květin. Vydrží hodně let stále krásné.

Novomanželům děkuji moc za to, že jsem mohla být s nimi v jejich den „D“. Přeji zdraví, lásku, dostatek porozumění a schopnosti naslouchat tomu druhému.

A teď malá ochutnávka…

Dáša+ David detail  Květy ze svatebního dortu 3

Dáša - sušenky šatičky  Dáša - sušenky dortíky

Sušenka s dortem Dortíky - zlaté a stříbrné

Šatičky Srdíčka+logo

Šaty a dortík  Holubičky

Dáša - sušenky -dárečky 2 Dáša - sušenky -dárečky

 

 

Previous Story
Next Story

You Might Also Like