TV natáčení – pečení

Stromlogo-1-887x1024

Na začátek tohoto příspěvku zavzpomínám na jeden z velmi teplých dnů letošního léta. A proč? Protože na zimu se musíte připravit v létě. A právě ten den jsem dostala nabídku, abych natočila vánoční reklamu s Herou, se kterou bezplatně spolupracuji již třetí rok. Hera k mému pečení patří stejně jako to měla má babička. Nejsem žádná cukrářská hvězda. Jsem jen lajk s nadšením pro pečení. Ta nabídka mě potěšila, ale současně jsem si uvědomila, že to není nic pro mě. A co pak ty chudáci u obrazovek? Koukat na mě? 🙂 Ta představa mě pobavila. 🙂

Hned jsem věděla, že v téhle vánoční reklamě, by měly být především děti. Vánoce jsou přece nejkrásnější v očích dětí. No a právě tady vznikl nápad spojit reklamu s pomocí. Seznámila jsem zástupce Hery s vedení Kapka naděje a pak už se jen plánovalo, vymýšlelo a tvořilo. Napeklo se velké množství perníčků a zdobilo tak, aby to zvládly i jiné děti s maminkou, které reklamu v televizi uvidí.

0U4A3226Když jsem se v den natáčení v 7 hodin ráno seznámila s účinkující rodinou, která je s Kapkou naděje spojena právě svým životním příběhem mladšího dítěte, cítila jsem z nich neuvěřitelnou pozitivní energii. Ta byla při pohledu na dva malé chlapce tak nakažlivá, že nadšení nám všem vydrželo až do večerních hodin. Rodině, která se vzdala honoráře za natáčení reklamy ve prospěch Kapky naděje, se klaním. Poklonu si zaslouží i obě děti, které celý den zvládaly skvěle a tak věřím, že i divák ocení přirozenost celé reklamy. Nejde totiž jen o nějakou řadovou reklamu. Jde o reklamu se silným a pravdivým příběhem. Proto si moc vážím toho, že jsem mohla být nejen u nápadu, ale i u realizace.

Vánoční-stromlogo-1-1024x861 Děkuji celému týmu Hery, který věřil myšlence a pustil se do tak náročného projektu s cílem pomoci. Více o další spolupráci. Jsem ráda, že nápad dostal reálnou podobu.

Kdo vymyslel slogan pro Heru „pečení je radost – Hera je pečení“, možná ani netušil, jak moc je slogan nadčasový. A proto jestli vás pečení baví, upečte si i váš vánoční strom. Recept na perníkové těsto najdete zde a pak už jen vykrajujete tolik hvězd, jak velký strom chcete mít. Hvězdice lepíte bílkovou polevou jednu za druhou na sebe, nebo strom můžete stabilizovat špejlí či podomácku vyrobeným stojánkem. Perníkový strom je symbolem celé této kampaně s cílem pomoci i při pečení. Můžete ho nazdobit každý dle svého, nebo stejně jako jsme to udělali my – kapku po kapce. Všichni tak můžeme poskytnout naději někomu, kdo ji i o Vánocích ztrácí za okny nemocnice. Vánoce 2018 – O Kapku větší radost z vánočního pečení.

Něco málo z natáčení:

IMG_0147 0U4A3235

IMG_0134

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: Česká produkční