O Kapku lepší

PROJEKT „O KAPKU LEPŠÍ BLOG“

Výzva pro blogy

Rok 2018 je pro Marzicake rokem plných výjimečných událostí. Projdete-li si příspěvky od ledna tohoto roku, bude vám hned jasné jak to myslím. A tak bych ráda pokračovala i nadále.

V nedávném příspěvku jsem psala, že už delší dobu přemýšlím, kam blog posunout. Peču, fotím, ochutnávám, sladkostmi obdarovávám. Zveřejňuji články, recepty a fotky. S návštěvností blogu jsem poměrně spokojená, ale málo kdo napíše nějaký komentář. Většinou mě všichni kontaktují přes zprávu na Instagramu. A právě na Instagramu si prohlédne příspěvek s fotkou do tisícovky lidí, ale lajkne jen kolem stovky. A pak si vaší myšlenku někdo jen tak přisvojí. Všichni se inspirujeme na internetu. Ale mnohdy se nejedná  jen o inspiraci. To, že zveřejním recept, foto a pak ho nějaká neseriózní „šikula“ prezentuje jako vlastní, nebo v horším případě dokonce přihlásí do soutěže či vydá ve své knížce, mě moc nemotivuje. Pozitivní reference na blogery a youtubery prostě moc nejsou. Většinou se o nich říká a píše, že bez financí nejsou ochotni udělat nic a naopak za peníze udělají snad všechno. Je určitě velký rozdíl, když je blog založen především k výdělku. Proto cítím, že by měl mít blog ještě nějaký „vyšší smysl“.

Rozhodla jsem se realizovat projekt, který by mohl tak trochu napravit reputaci a především pomohl nám blogerům, kteří to až tak pro peníze nedělají, ale mají blogy stejně jako já – pro zábavu a relaxaci.

Vzpomněla jsem si na jeden ze svých příspěvků z roku 2016 a uvědomila si, že blog by měl nejen inspirovat, ale také pomáhat. Je velká řada možností jak, ale mě zaujal slogan Kapky naděje a právě i vzpomínka na některé příběhy. Jejich neuvěřitelná síla víry v uzdravení malých dětí, je opravdu veliká. Kapka naděje je o silných příbězích. To, co prožívají malí onkologičtí pacienti a rodiny nemocných dětí, dokáže pochopit asi jen ten, kdo měl vlastní zkušenost. Bylo by však velmi naivní myslet si, že nás se to nikdy nemůže týkat.

A právě tento víkend jsem se rozhodla. Starší dcera, která je na mateřské dovolené mi vyprávěla o své spolužačce, které právě onemocnělo jedno ze dvou maličkých dětí. Přesto, že se se spolužačkou moc nekamarádila, přišlo jí to tak líto, že jí zaslala peníze na léčbu. Ano, tohle je přesně ono. Nemyslet jen na sebe a své starosti a dokázat pomoci ostatním.

TÍMTO PŘÍSPĚVKEM VYZÝVÁM I OSTATNÍ BLOGERY. VŠICHNI Z NÁS MOHOU MÍT „O KAPKU LEPŠÍ BLOG“. VŠICHNI MŮŽEME BÝT O KAPKU LEPŠÍ. 

Chcete se zapojit a mít „O Kapku lepší blog“ ?

  • Navštivte stránky Kapky naděje a Dárcovský portál Kapky naděje. Je jedno jakým způsobem pomůžete a kolik. To je jen na vás. Vždy uvádějte název blogu.
  • Následně obdržíte logo “ O Kapku lepší blog“, které si můžete umístit na váš blog. Logo je symbolem toho, že dokážete myslet i na druhé. 
  • Budete zviditelněni i na nově připravovaných webových stránkách Kapky naděje stejně jako ostatní dárci, kteří od roku 2004 pomáhají nejen onkologickým pacientům, ale také jejich rodinám a nemocnicím. 
  • Můžete vyzvat i vaše návštěvníky blogu. Nezapomeňte jim však připomenout, aby v případě jejich pomoci, připsali ke svému jménu také název blogu, kde upoutávku uviděli. 
  • Přepošlete výzvu mezi další z nás.

O Kapku lepší blogJako blogeři a youtubeři máte velkou sílu. Možná právě i díky té vaší síle poskytnete kapku naděje někomu, kdo naději ztrácí za okny nemocnice. Každá jednotlivá pomoc je něco jako jedna malá puzzle. Nakonec složíme velký obraz nazvaný pomoc potřebným z Kapky naděje.

Děkuji vám všem, kteří se do projektu zapojí.