Malované sušenky a jiné

Malované sušenky 3+logo

2016-albertlogoSušenky – nádherná relaxace. Když opomenu upečení, tak je to opravdu něco jako výtvarná dílna. Chcete-li dát někomu absolutně originální dárek, dejte mu malovanou sušenku.

U mě v kanceláři jsem z toho udělala tak trochu tradici. 🙂 Vánoce, Velikonoce mají kolegové právníci jasno. Opět přijde něco, co jim pak zůstane zbytek roku jako dekorace pro štěstí na jejich pracovním stole. Je to milé, když vidíte, že i ten největší jedlík to nesní a odolá. A to je co říct… 🙂      I když to dávám jako jedlý dárek, vím snad pouze o dvou lidech, kteří to snědli. Ostatní to mají jako památku i několik let. Takže, když jim dávám další, přemlouvám je, aby tu předcházející už vyhodili… Prostě se líbí a to je co říct, že i mužům… 🙂

Recept je jednoduchý, klidně používejte ten na linecké těsto. Mám sice z kurzu podobný, ale mě nepřijde až tak chutný. Takže, kdyby to náhodou chtěl i někdo sníst, tak ať si i pochutná. Malovat buď musíte umět a nebo zkoušet dle různých předloh. Na vychladlé sušenky používám kupovanou královskou glazuru. Tu nechávám i několik dní zaschnout a pak maluji pomocí jedlých barev a alkoholu.

Malování mě vždy bavilo. Jako holka jsem stále něco kreslila a tak to pro mě nebyl až tak velký problém. Na kurzu malovaní na sušenky jsem ale zjistila, že ty mé základy moc nestačí. Chce to lépe se dívat a více trénovat. Začněte od malinkých jednoduchých obrázků. Určitě budete překvapeni.

Velikonoce 2015 4   Advokáti +logo

Dalším druhem zdobení je rozpíjení barev do královské glazury. Nevím jak bych tento postup slovně popsala, ale časem určitě připojím nějaké video. 🙂

sušenky s tulipánek    Srdíčka pro Zdeničku 2+logo

Srdíčka pro Zdeničku+logo  Motýli+logo

Motýli 2   Motýlci 3+logo

Velikonoce 2016+logo  Velikonoce 2015 18+logo

A co takhle hnětynky na posvícení?

hnetynkylogo Hnětynky 2015 2

Hnětynky s karamelem malé+logo čtyřlístky 2+logo