OVOCNÝ SVĚTOZOR

Světozor

Přemýšlela jsem, kterou cukrárnou začneme. Ovocný světozor Praha (Hájek&Boušová) byla jasná volba. Nejvíce známá cukrárna a více provozoven. Přesto, že název a slogan („Místo pro váš sladký život“) nás přitahuje jen na sladké, můžete si zde zakoupit i obložené chleby a různé druhy chlebíčků. Musím přiznat, že za ta dlouhá léta (ani už nevím, jak dlouho) jsem vyzkoušela snad úplně všechno, co provozovna nabízí. Miluji chlebíčky s lososem, ale především úplně všechny dorty. Od ovocných až po ten s ořechy. Když jsem se ještě nezabývala tolik vlastním pečením, vždy jsem kolegy, ale v své blízké obdarovávala různými druhy malých dortíků. Musím říci, že vždy byl dárek přijat s nadšením a byl velmi dobrý. Za celé ty roky co provozovny navštěvuji, jsem snad nenarazila na to, že by mi dort nechutnal, nebo, že bych měla pocit, že není čerstvý.

Co se týká personálu, mohu hodnotit pouze provozovnu ve Vodičkově, Havlíčkově ulici a v Centru Chodov. To jsou místa, která navštěvuji poměrně pravidelně a vždy jsem byla moc spokojená. První dvě místa navštěvuji opravdu často a personál tam funguje skvěle.

Co jediné bych možná vytkla, jsou velmi stísněné prostoty ve Vodičkově ulici. Za celé roky se mi nestalo, že bych přišla a bylo prázdno a nebo, že bych nestála frontu. 🙁  Ale možná i to, že vidíte ten velký zájem, vyvolává chuť stejně jako u stovek lidí před vámi. Určitě je to skvělé místo pro cukrárnu. Velký příliv lidí a tím  vám odbyt zajistí, že se zboží rychle točí. Mnohokrát se mi stalo, že jsem si i chvilku počkala, než mi chlebíčky nebo nějaký druh zákusku vyrobí nebo přinesou. Neustálé doplňování sortimentu je v Ovocném světozoru běžné. No a ta zmrzlina? Skvělá.

Takže až vás chytne v centru Prahy mlsná, neváhejte a navštivte „místo pro váš sladký život“. A jestli to teď vypadá, že sladký život nemáte, tak se sbalte a jděte hned. Protože tady si ho opravdu osladíte a budete spokojeni. 🙂

Světozor    Vodičkova   Zmrzka Světozor