Džemy, sladké a tekuté

Jahodovo-banánový kontejl s čokoládou 3

Jahodovo – banánový koktejl

Jahodovo-banánový kontejl s čokoládou 2Tohle je nápoj, kterým nepohrdne snad žádné dítě, ale věřím, že ani dospělý. V poslední době je v kurzu kampaň proti mléku, ale já na to až tak moc nedám. Tenhle druh koktejlu si dám prostě vždycky. Připomíná mi mé dětství, kdy jsem s babičkou chodila do tzv.mlíčňáku (něco jako je dnes cukrárna…). Jahody se šlehačkou nebo jahodový koktejl. To jsem milovala.

Úplně nejlepší je dát oloupaný a nakrájený banán a jahody do mrazáku den předem.

Recept :

mléko, jahody, banán, hořká čokoláda a cukr

Vše dávejte dle chuti a podle toho, zda máte rádi více hustší nápoj nebo ne. Já dávám na necelý litr mléka 1/2 banánu a někdy i více než 10 jahod.

Jahodový koktejl+ ledový jahodový nápoj  Jahodový nápoj

 

Mimo jahodového koktejlu se můžete v létě osvěžit i jahodovým nápojem:

Rozmixujte jahody a 4 lžíce promíchejte s perlivou vodou. Přidejte kostky ledu a ozdobte dle chuti. Nezapomeňte na mátu. 🙂

 

 

🙂

Borůvkový koktejl +logoBorůvkovo – banánový koktejl s čokoládou

Až zkusíte tuhle chuť koktejlu, nebude chtít už žádný jiný… 🙂 A tomu věřte. Zvládne to úplně každý. Stačí vám jen: vychlazené mléko+ 2 hrsti borůvek + 1/2 banánu + 2 kousky hořké čokolády + cukr dle chuti. Rozmixujte a vychutnávejte… třeba s borůvkovým koláčem  🙂

Ten má barvu, co?

Banánovo-borůvkový koktejl+logo

 

A co opačně…. Banánovo-borůvkový koktejl s javorovým sirupem 🙂

2 zmražené banány+ hrst borůvek 2 lžíce javorového sirupu rozmixujeme a již nepřislazujeme. Na dochucení můžete ozdobit ovocem, nebo jen mátou. S ohledem na pěnu, která se mixováním vytvoří, pijte silnějším brčkem.