Letní oslavy

Nezařazené
Lahvičky dort+ logo světlejší

Letošní léto je na mě nejen velmi horké, ale také poměrně náročné na oslavy. Co se týká jen naší rodiny, začínáme v dubnu a končíme koncem srpna. Dokud jsou teploty do 24°C, tak nemám s pečením problém. V okamžiku, kdy začnou teploty vzduchu stoupat, bývá to často až úmorné. Ale to zná asi každý pekař, cukrář a kuchař. Musím upřímně napsat, že všechny lidi těchto oborů velmi obdivuji.

Přesto, že já se cukrařinou tak trochu jen bavím, peču-li v letních vysokých teplotách, začínám podobně jako většina cukrářů, velmi brzy ráno. A tak to bylo i tentokrát. Neumím si představit, že bych kvůli horku vysadila. Manžel letos slavil 55 a mě čekala zas nějaká sladká vtipnost. Naposledy jsem mu vytvořila dort s marcipánovou sekyrou. To, aby ho už nemuseli do třetice sešívat v nemocnici po sekání dříví. Letos mi pomohla má kamarádka Jitka Krajdlová, pro kterou jedlý tisk na dorty nemá hranic… U ní jsem si nechala na jedlou hmotu vytisknout některé hlášky, které manžel dost často používá. Kamarádka nejprve nechápala, ale po mém telefonátu se jen smála. Teď už není pochyb, co si o naší rodině myslí. Určitě, že jsme praštěný.

A protože manžel miluje pařížský dort, zkombinovala jsem vše dohromady. Recept na dort naleznete zde. Ten jsem pak doplnila o trochu jinou chuť a to o ostružiny a kolem připevnila lahvičky z perníku a marcipánu. Každá měla etiketu s „hláškou“. Všechny nejsou na fotografii vidět, ale věřte, že po přečtení každé z nich, se nejen manžel hodně bavil. A pak už to nezůstalo jen u lahviček z perníku, ale přišel čas na ty pravé. 🙂

Previous Story
Next Story

You Might Also Like