Třešnička na dortu – perníkové cupcakes

Nezařazené
Mufín s třešní+logo

Když jsem v dubnu 2016 zveřejnila první příspěvek tohoto blogu, byla v tom především touha po relaxu a určitá výzva pro mě samotnou. A stejně tak jsem s blogem propojila i instagram. Manžel se sice podivoval proč jen sladký blog, když tak skvěle vařím. Jenže já věděla, že food blogů, které nabízí kombinaci všeho možného jídla je velká řada. Všechny jsem je prošla, věnovala tomu poměrně dost času a vytypovala si pro mě 15 nej. Mají skvělé recepty, fotografie a kouzlo. Určitě je časem zveřejním. Není šance jim konkurovat a tak jsem vyšla jinou cestou. Sladkou. Zjistila jsem, že je minimum blogů, kde by mě právě sladkosti zaujaly. Příspěvek za příspěvkem, recept za receptem, celé ty dva roky. Pečení sladkostí, psaní blogu a focení se stalo každotýdenním rituálem. Vzpomínám na mé fotografie první půl rok, kdy má mladší dcera vždycky řekla: „Mami, to snad nemyslíš vážně? Přefoť to.“ A tak jsem fotila znovu a znovu. Tedy jen v případě, když už jsme to mezi tím nesnědli. 🙂

Mufín s třešní 4+logoChvilku jsem i zatoužila patřit alespoň mezi 50 a třeba někdy i mezi 30 nejlepších. Ale pak jsem se probrala a pochopila, že je to tak trochu nereálné. Jsem v cukrařině jen laik, na farmářských trzích nic neprodávám, celý týden jsem v kanceláři a o víkendu se věnuji rodině a pečení. Takže šance seznámit se s někým potřebným je tudíž nemožné. Né, dělám si legraci. 🙂 Tohle prostě není má cesta. Protože blog jsem založila především jako odpočinek.

Všimla jsem si, že každou fotku na instagramu prohlédne dvěstěkrát více lidí než fotku olajkuje. S každou novou fotkou se vždy zvýší i návštěvnost blogu. Nejedná se o malá čísla a proto jsem dostala nápad jak blog využít. Rozdávat recepty a inspiraci je skvělé, ale blog potřeboval takovou tu „třešničku na dortu“.  Prostě bych byla ráda, aby se Marzicake stal víc prospěšný food blog. Když se podíváte na fotografii k tomuto příspěvku a odmyslíte si třešničku, není to ono. Proto sledujte instagram a následně i blog. Brzy zjistíte, co „za třešničku na dortu“ se chystá. 🙂 No a mezi tím si můžete vyzkoušet perníkové cupcakes. Recept najdete zde, nebo v jiných receptech – třená těsta – perník.

Mufín s rybízem i dole+logo 2  Mufín

Previous Story
Next Story

You Might Also Like