Sladký bar pro včelaře

Nezařazené
Sladký bar pro včelaře+logo

Tchán Kučery 70+logoCelý prosinec, ale i první měsíc tohoto roku jsem tvořila sladkosti, které byly plné medu. Musím přiznat, že med miluji. Upřednostňuji ten tmavý. Nejen jen tak na chleba s máslem, ale především v různých sladkostech. Většina včelařů v mém okolí, jsou lidé, kteří se této jedné z nejstarších činností věnují jako svému koníčku. Vážím si jich a tak trochu je i obdivuji. Při vzpomínce na pár žihadel v mém životě, nebo několik rojů včel na naší zahradě, si totiž neumím představit, že bych se do včelaření pustila já.  🙂 Tak tohohle se muž nemusí bát. Ze včel mám totiž respekt. Proto si medu od včelařů hodně považuji. Med od pečlivého včelaře, je totiž absolutně něco jiného, než koupím někde v supermarketu.

A tak bylo zcela logické, že jednou přijde čas, kdy se na tento obor zaměřím i na svém blogu. V okamžiku, kdy přišla výzva od mého známého, jsem ani na chvilku neváhala. Věděla jsem, že tento sladký dárek musím vytvořit. Lákalo mě už jen tohle včelařské téma. A že nezůstane jen u dortu, jsem věděla od začátku. Včely na dortu jsou z čokolády a slunečnicových semínek a ty kolem dortu? No, přece z marcipánu. A makronky? Ty prostě nesmí chybět. Recept naleznete na http://www.marzicake.cz/?page_id=1434 

A pro všechny gratulanty, byl připraven dáreček na památku. Perníček se včelkou. Recept naleznete na http://www.marzicake.cz/?page_id=112  Tak snad se oslava 70.narozenin vydařila a sladký bar byl pro včelaře milým překvapením. Díky za příležitost.

Včely a makronky+logo Včely+logo

Previous Story
Next Story

You Might Also Like