Nová životní role

Nezařazené
Narození Ondrouška 2+logo+jménopuzzle

Narození Ondrouška+logoDnešní příspěvek je pro mě opravdu výjimečný. Vy, kteří sledujete Instagram Marzicake víte, že nedávným 14. lednem začala moje nová role a to role babičky.

Uvědomila jsem si, jak šíleně rychle ten čas ubíhá. Jako by to bylo nedávno, kdy se starší dcera narodila a najednou je sama maminkou. Pamatuji na chvíle, kdy strašně ráda skládala puzzle. A nejen ona. Všichni jsme si lehli na zem a skládali jako o závod. Jednu kartičku ke druhé a před očima se najednou rýsoval vzorový obrázek. A teď to vypadá, že puzzle oprášíme a brzy na ně přijde čas. 🙂

Je to jako s pečením. Receptem plným těch správných ingrediencí nakonec dokážeme vykouzlit sladkosti, ze kterých nás někdy přechází nejen zrak, ale především lahodí našim chuťovým buňkám.

Puzzle mi připomínají nejen pečení, ale především i náš život. Jeden zážitek, nebo zkušenost zapadá do druhé a vzniká celý náš příběh. Proto jsem zvolila tuto fotografii připomínající životní skládanku. A tak tomu maličkému přeji ty správné kartičky, kterými bude skládat ty dobré obrázky – zážitky.

Hned jak se vnouček narodil, pustila jsem se do pečení. Opětovně jsem sáhla po mém osvědčeném receptu na perníčky.  Byla jsem úplně na nervy a věděla, že jen tak sedět, to není nic pro mě. Také mě hned napadlo, že další den to musíme přece oslavit… Proto hned druhý den v kanceláři, kde jsem se starší dcerou pracovala šest let, rozdala všem perníkové dárečky.

Věřím, že tímto nápadem určitě nekončím, protože inspirace týkající se miminek je opravdu velké množství. Takže se máte na co těšit. 🙂

Recept na perníčky naleznete v odkazu Vánoce http://www.marzicake.cz/?page_id=112

 

Previous Story
Next Story

You Might Also Like