Měsíce plné oslav a sladkostí

Nezařazené
Martina 40+logo

Každá rodina má určité období v roce, kdy se sejde jedna oslava za druhou. A tak je to přesně i u nás. Od dubna do srpna jsou ty naše měsíce. Po pravdě musím napsat, že se moc nezastavím. Každý týden buď peču ohledně nějakých narozenin, nebo vytvářím něco sladkého. Když neslavíme, tak sklízíme to, co nám zahrada nabízí. Letošní rok je především plný kulatin. Nejprve byly ty mé, pak dcery a do třetice mé kamarádky.  A právě těm posledním bych chtěla věnovat tento příspěvek. Něco jako vzpomínka na naše přátelství.

Je velmi těžké vymyslet dárek pro někoho, kdo vlastně má všechno a co nemá, tak si může koupit. Věděla jsem, že nemám až tak šanci překonat dary všech, kteří se účastnili oslavy mé kamarádky. Proto jsem raději na to ani nemyslela. Volba byla jasná. Nejprve mě napadl několikapatrový dort plný cukrových květin. Něco jako svatební… Ten jsem ale nemohla zrealizovat, protože provozovatel místa, kde byla oslava pořádána, mě to tak trochu nedovolil. Proto jsem musela zvolit náhradní variantu. Kupón na něco dle vlastního výběru, jahody v netradičním pojetí na chuť, které moc dlouho nevydrží a něco ručně vytvořeného ze srdce na památku. To jsou tedy dárky ke kulatinám..

Možná, že vy kteří čtete tento příspěvek si myslíte, že jsem asi zaspala dobu… Nebo, že jsem tak trochu jinde, protože peníze dnes vládnou touhle společností.  A za ně se přece dají koupit ty pořádné dary… Já si ale naopak vážím všeho, co lidé vytvoří sami a vkládají do dárků něco málo ze sebe. Tak možná proto byl můj výběr takový, jaký byl. Tím vznikla i tahle cukrová květina, která bude pro mě už vždycky nejen symbolem přátelství, ale i určitého poznání.

Previous Story
Next Story

You Might Also Like