Kuchyně s vůní jahod

Nezařazené
Panna cotta +logo nikon makro

nebo raději jahodová kuchyně? Ano, tak nějak se teď jmenuje ta má. Jahody vedou a ani vůně řízků a jiných dobrot nemohou překonat tu jahodovou. Tahle vůně mi vždycky připomene mé dětství, kdy jsem přemlouvala babičku a chodila s ní do tzv.“mlíčňáku“ (cukrárny) na jahody se šlehačkou. 🙂 Je zajímavé, že v mém okolí znám pouze jednu osobu, která jahody údajně nemusí. Ostatní kolem mě je milují. To je poměrně ojedinělé s porovnáním s jiným drobným ovocem. Možná právě pro jejich úžasnou vůni a chuť jsou považované za královské ovoce, které svou vůní vítá léto. Přiznám se, že když jsem se před lety dozvěděla, že je jahoda nepravým plodem, poměrně mě to překvapilo. Více se o tom můžete dočíst ve skvělé knize, kterou o pěstování jahod napsal Vladimír Halaň.

Sběr jahod+logoJahod je údajně něco okolo 50 druhů, ale jaké máme na zahrádce my, to si nejsem až tak jistá. Co ale vím jistě, že chutnají tisíckrát lépe než ty zakoupené v supermarketu. A proto je využívám na výrobu velkého množství sladkostí. Škoda jen, že jsem si v minulosti všechny své výtvory nedokumentovala. A tak alespoň ty letošní… 🙂 A budu postupně přidávat.

V dnešní době jsou v kurzu tzv. živé farmy – jahodárny, kterých je v Čechách okolo 70. A to tam není ta naše… 🙂 A tak si každý může dojet nasbírat to své kilečko a vychutnat si tu úžasnou chuť. Džemy, dorty, ovocné knedlíky, koláče, bublaniny, dřeně, zmrzliny, zákusky, nápoje, koktejly, krémy a další… Na to vše můžeme použít tohle nádherné drobné ovoce plné vitamínů C, A, B a E. Tak překonejme statistiky a snězme jich letos více než jen 3 kg – což je údajně průměr na osobu ročně. Já myslím, že to letos překonám… A co vy? 🙂  Recepty budu postupně přidávat.

Jahodové párty+logo  Bunlanina detail+logo  Jahodový koktejl+ ledový jahodový nápoj

Bublanina+logo před upečením    Jahody se šlehačkou  Fraiser mobil+logo

Fraisier mobil malý 2 retro+logo  Lehký pistáciovo čokoládový dortík s jovocem  Nanuky

Vanilkový krém s jahodami+logo    Vanilkový krém s jahodami+logo- detail zelaný

lívance 2  Listové+ nové logo

Koláče  Jahodové kytičky z listového těsta 2

Jahodový motýl  Kytičky+logo

Uzlíky s jahodami+logo  Sladké košíčky a jahodami+logo

 

Previous Story
Next Story

You Might Also Like